Kolejna porcja nowości :)

Witajcie. Dziś przed wami kolejna porcja nowości, które w ostatnim czasie zasiliły zbiory naszej biblioteki.

Fanów sportu zainteresuje z pewnością książka „Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach”, w której znajdziecie opowieści o sportowcach z całej historii letnich igrzysk olimpijskich, począwszy od pierwszego polskiego złotego medalu Haliny Konopackiej, przez sukcesy Ireny Szewińskiej, Jerzego Kuleja, Roberta Korzeniowskiego, Renaty Mauer, aż po Pawła Fajdka. Tytuł rozdziałów budzą ciekawość, np. tego poświęconego Władysławowi Komarowi („Nieznośny rozrabiaka czy wielki mistrz”)

Miłośnicy historii i dobrego humoru z pewnością zechcą się bliżej zapoznać z serią „Zagubieni w czasie”. Jej bohaterami jest szalona rodzina Balbuenów oraz ich sąsiedzi, którzy za sprawą niewytłumaczalnych zdarzeń przenoszą się w czasie w różne epoki historyczne.

Z kolei miłośnicy nauki znajdą odpowiedzi na liczne, nurtujące ich pytania w książce Tomasza Rożka „Nauka. To lubię”. Dowiecie się z niej m.in. czy wydmy potrafią śpiewać, od czego zależy kształt piorunów, kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie i dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna.

Zapraszamy – wasi bibliotekarze 🙂