OTYLIADA na Wodniku

Oj co to była za noc…. Na pływalni Wodnik w Paniówkach po raz drugi odbyła się Otyliada – Nocny Maraton pływacki. W przedsięwzięciu wzięło udział niespełna 60 osób. Wszyscy Ci uczestnicy przepłynęli w sumie 343 km i 25m !!!
Najdłuższy dystans pokonał Tomasz Samiński – 20 km i 200 m, niewiele mniej bo 20 km i 50 m pokonał, zarazem najstarszy uczestnik Otyliady, Andrzej Kuzaj-Mańko. Panowie pływali praktycznie bez przerwy 11 godzin.
Na trzecim stopniu podium uplasował się Krzysztof Mędrek z wynikiem 17 km i 500 m.
Oprócz najlepszych zawodników wyłoniona została najliczniejsza rodzina. Tytuł ten otrzymała rodzina Zaczyk w składzie: Andrzej, Hanna, Maja i Wojciech, który był najmłodszym zawodnikiem wśród chłopców. Natomiast najmłodszą zawodniczką była Karolina Macha.
Swoje ponad 3 km dorzucił także Żogała Leszek Wójt Gminy Gierałtowice Gierałtowice.
Każdy uczestnik otrzymał czepek i poczęstunek oraz pamiątkowy dyplom wraz z dukatem Otyliady, najmłodsi dodatkowo maskotkę foczkę, zaś najlepsi medale. Puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Śląskiego powędrował do najlepszego zawodnika.
Najliczniejsza rodzina i osoby na podium oprócz nagród otrzymali wejściówki na pływalnię Wodnik oraz wejściówki na saunę i masaż ufundowane prze AQUA SPA. Czepki ufundowała gmina Gierałtowice.
Wolontariuszami i sędziami w większości byli uczniowie ZSP Chudów i ZSP Paniówki, rodzice przygotowali pyszne ciasta w bufecie, nauczyciele wychowania fizycznego ZSP Chudów i ZSP Paniówki przygotowali uczestników – wszystkim tym osobom serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia.
Widzimy się na kolejnej Otyliadzie już za rok.