Wycieczka klas 8 do Warszawy.

“Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt” musisz pojechać do Warszawy i tak zrobili ósmoklasiści z naszej szkoły.
Ta trzydniowa wycieczka była bardzo intensywna. Przemierzyliśmy pieszo pół miasta, odwiedzając m.in. takie miejsca jak: Wilanów, Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta ze słynną Syrenką, Grób Nieznanego Żołnierza, muzeum historii Żydów – Polin, Powązki, Pałac Kultury i Nauki i Łazienki Królewskie. Niezwykłym przeżyciem był dla nas udział w spektaklu  Studia “Buffo” pt. „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza, z muzyką Janusza Stokłosy. Futurystyczne widowisko bardzo nas zaskoczyło – animacje 3D, kurtyna wodna, okulary i peleryny to był hit dnia. Świetną zabawę mieliśmy też w Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez kilka godzin odwiedzaliśmy dostępne tam wystawy, laboratoria multimedialne oraz przeprowadzaliśmy różne eksperymenty. Przysłowiową “wisienką na torcie ” był Stadion Narodowy i jego tajemnicze zakamarki. Zajrzeliśmy do sektora VIP, Biznes Klubu, Press Roomu oraz szatni i strefy rekreacji. Zobaczyć stanowisko Lewandowskiego.. dla sportowca i kibica bezcenne.

Choć przed wyjazdem martwiliśmy się o pogodę, Warszawa przyjęła
nas ciepłymi promykami słońca i błękitem nieba. Było pięknie. Trzy dni szybko minęły, ale wrażenia i wspomnienia chwil spędzonych w dobrym towarzystwie szkolnych przyjaciół zostaną z nami na zawsze i „ o jeden dzień dłużej”

Polecamy!!!