Zmagania historyczne, czyli XI Gminny Konkurs Historyczny.

23 stycznia 2023 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Paniówkach odbył się XI Gminny Konkurs Historyczny , który tym razem poświęcony był postaciom dowódców Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie podczas II wojny światowej, generałów Władysława Andersa, Stanisława Maczka i Stanisława Sosabowskiego. Wystartowali w nim uczniowie klas IV – VIII z Gierałtowic, Chudowa, Przyszowic i Paniówek.
Konkurencje obejmowały nie tylko odpowiedzi na pytania, ale także pracę z tekstami źródłowymi,
rozszyfrowywanie skrótów, jak również znajomość rekwizytów związanych z bohaterami konkursu.
Po zaciętych zmaganiach zwyciężył zespół gospodarzy, Szkoły Podstawowej w Paniówkach, wyprzedzając uczniów z Przyszowic, Gierałtowic i Chudowa.
Patronem honorowym konkursu i fundatorem nagród rzeczowych w postaci gier planszowych był Instytut Pamięci Narodowej (https://ipn.gov.pl/), natomiast słodki poczęstunek dla uczestników ufundowany został przez Radę Rodziców.
Sponsorom bardzo dziękujemy😊
Dziękujemy również Panu Łukaszowi Cempurze za zorganizowanie konkursu😊