Laboratoria Przyszłości

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paniówkach w ramach  realizacji programu „Laboratorium Przyszłości”  otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 121 800 zł brutto.  Od roku szkolnego 2022/3023  stworzył pracownie:

  • Pracownia Druku 3D i Robotyki, wyposażona w dwie drukarki 3D, laptop, 3 zestawy robotów edukacyjnych Krypron 4v2 VEDU, drony programowalne, skaner, 6 długopisów 3D oraz zestaw mebli.
  • Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości – 8 zestawów okularów ClassVR.
  • Pracownia AUDIO-VIDEO – studio profesjonalnego montażu, w skład której wchodzą: profesjonalny aparat fotograficzny, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon, gimbal, rejestrator dźwięku, blenda, greenscrean ze statywem, słuchawki, oprogramowanie do montażu filmów i obróbki video oraz niezbędne akcesoria oraz meble.
  • Pracownia Fizyczno-Chemiczna została doposażona w stację lutowniczą z gorącym powietrzem oraz mikrokontrolery z akcesoriami.

Cały asortyment zakupiony w ramach programu został zintegrowany z infrastrukturą szkolną, zainstalowany i dopuszczony do użytku. Wyposażenie pracowni jest wykorzystywane podczas lekcji oraz zajęć rozwijających zdolności uczniów.