Dzień czystego powietrza – warsztaty klas 1-3

O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu, nie trzeba nikogo przekonywać. Na istotę tego problemu wskazuje, chociażby fakt, iż ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada.
Dzień później 15 listopada dzięki Urzędowi Gminy Gierałtowice zorganizowane zostały warsztaty ekologiczne dla uczniów klas 1-3. Ciekawe spotkanie z przedstawicielem stowarzyszenia „Miastostrady” Panem Janem w przyjazny sposób przybliżyło dzieciom problem emisji spalin i wskazały, jak można walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Dzieci miały okazje wykazać się swoją pomysłowością i popracować w grupach nad problemem ekologii. To było bardzo ciekawe spotkanie i każdy wiele z niego zapamiętał. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe upominki.