Tydzień Nowoczesnych Technologii

Szkolnym Konkursem matematycznym Mistrz Logicznego Myślenia, lekcjami informatyki z wykorzystaniem googli VR (Virtual Reality) oraz interaktywną lekcją geografii z wykorzystaniem aplikacji rozpoznawania gatunków drzew iglastych i liściastych zainaugurowaliśmy po raz kolejny Tydzień Nowoczesnych Technologii. W szkolnym Rachmistrzu przedstawiciele wszystkich klas IV- VI oraz VII-VIII zmierzyli się z zestawem zadań i łamigłówek matematycznych, przy użyciu swoich smartfonów. Zadania konkursowe były rozwiązywane z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Nowoczesne technologie zagościły również na lekcji informatyki gdzie uczniowie poznawali w praktyczny sposób wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość za pomocą googli VR, które szkoła pozyskała w ramach rządowego programu Laboratorium przyszłości. Praktyczne wykorzystanie urządzeń mobilnych i aplikacji w spotkaniu z przyrodą ćwiczyli uczniowie klasy 5c rozpoznając przygotowane gatunki drzew iglastych i liściastych za pomocą dedykowanych aplikacji. Kolejne aktywności w ramach Tygodnia Nowoczesnych Technologii już jutro!