Dzień Ziemi – „Ziemia kontra plastik”

W naszej szkole, jak co roku obchodziliśmy Dzień Ziemi🌎🌿💙
Hasłem tegorocznej akcji było ,,Ziemia kontra plastik”. Z tej okazji przeprowadziliśmy szkolenia wśród uczniów dotyczące segregacji śmieci. W tych dniach zaplanowaliśmy wiele aktywności takich jak rebusy i łamigłówki o tematyce ekologicznej, drzewo życzeń, wymianę roślin domowych oraz ogrodowych. Referat ochrony środowiska naszego urzędu w ramach projektu LIFE ,,Śląskie. Przywracamy Błękit” był organizatorem dwóch konkurów: plastycznego oraz konkursu wiedzy. Pan Tomasz Jachnik przeprowadził także warsztaty -las w słoiku.
W konkursie plastycznym dotyczącym segregacji śmieci, nagrody otrzymali:
W kategorii klas 1-3:
🥇Natalia Krawiel,
🥈Bartłomiej Dulski, Łukasz Drewniok,
🥉Karolina Witek,
W kategorii klas 4-8:
🥇Bartosz Kowalczyk,
🥈Zuzanna Gołąb,
🥉Julia Jarych.
Wyróżnienia: Aleksandra Rychter i Eva Vyshynska, Maksymilian Jania, Paulina Kurpas, Jan Hernik.
Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy wszystkim uczestnikom 😊