Tydzień Języka Polskiego – podsumowanie!

 

 

Klasy 4-8

Kilka słów podsumowania naszego Tygodnia Języka Ojczystego. W poniedziałek 26 lutego zrobiło się w naszej szkole bardzo ortograficznie. Na szkolnych korytarzach pojawiły się słowa z trudnością ortograficzną, które wykorzystano na zajęciach języka polskiego i zajęciach specjalistycznych. Wtorek rozświetlił tajemnice frazeologizmów. Były gry, zabawy, śpiewy i rysowanki. Szczególnie wyjątkowo zrobiło się w środę. Dlaczego? Dlatego, że naszej szkole zagościł język śląski. Uczniowie odgadywali znaczenia słów i wzięli udział w konkursie ” Znawca śląskiego”. Zobaczymy już wkrótce, kto zdobędzie ten wyjątkowy tytuł. Czwartek natomiast pokazał, że wszyscy potrafimy działać we wspólnej, ortograficznej sprawie, bo odbyło się wielkie Dyktowanie. Historia tytułowego Ksawerego Trzmiela chyba szybko nas nie opuści, tak jak językowe łamańce, z którymi walczyli uczniowie podczas piątkowych lekcji i przerw. Jednym słowem było bardzo różnorodnie i humanistyczne – a takie klimaty poloniści lubią najbardziej i uczniowie chyba też. 😃

 

 

Klasy 1-3

Uczniowie klas młodszych również włączyli się w obchody Tygodnia Języka Ojczystego. Przez cały tydzień dzielnie pokonywali językowe łamigłówki. 💪 Klasy pierwsze zaprezentowały swoje zdolności kaligraficzne oraz udowodniły, że gwara śląska nie jest im obca. Klasy drugie potwierdziły, że czytanie książek może być świetną zabawą. Wykonały więc piękne książeczki do lektury „Cukierku Ty łobuzie”. Klasy trzecie natomiast skoncentrowały się na związkach frazeologicznych, ilustrując ich znaczenie. Nie zabrakło również kiermaszu książek, który cieszył się ogromną popularnością.👍 To była wspaniała przygoda dla wszystkich uczestników. Sami zobaczcie, jak sobie poradzili…😃