Gminny Konkurs Ortograficzny klas 1-3

5 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pt. “Wiosenne porządki” dla uczniów klas I-III. Konkurs miał na celu promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozwijanie umiejętności ortograficzne wśród uczniów. Zadaniem uczestników było bezbłędne rozwiązanie zadań, wśród których znalazły się rebusy, krzyżówka i wykreślanka. Uczniowie świetnie poradzili sobie także z zadaniami obejmującymi wyrazy z trudnościami ortograficznymi oraz wykazali się wspaniałą znajomością kolejności alfabetycznej. Po zakończeniu konkursu nastąpiła chwila napięcia związana z oczekiwaniem na wyniki. Ostatecznie: I miejsce otrzymali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paniówkach; II miejsce otrzymali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowicach; III miejsce otrzymali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach; IV miejsce otrzymali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie. Należy podkreślić, że walka była bardzo wyrównana, a wszyscy uczestnicy konkursu doskonale przygotowani.