Światowy Dzień Pływania w naszej szkole.

W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Pływania🏊 Szeroko rozumiany sport odgrywa ważną rolę w życiu dziecka, gdyż w okresie dorastania następuje intensywny rozwój fizyczny, jak i psychiczny. Udział w zajęciach sportowych kształtuje charakter młodego człowieka i wzbogaca jego osobowość. Uprawianie aktywności w środowisku wodnym rozwija sprawność fizyczną, pewność siebie, umiejętność pracy w zespole, cierpliwość, przyjaźń i szacunek, wyznaczanie celów oraz odwagę. Dla naszych najmłodszych uczniów przygotowano plakat, na którym omówiono poszczególne style pływackie. Uczniowie wymienili sprzęt z jakiego korzystamy podczas zajęć oraz przypomnieli zasady bezpiecznej kąpieli. Aby rozbudzić umiejętności twórcze na końcu pojawiły się zagadki. Każdy z uczestników wylosował zadanie do wykonania oraz otrzymał pamiątkowy medal.