XXI DZIEŃ PAPIESKI

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Związku z tym wydarzeniem każdy w szkole otrzymał serduszko z cytatem naszego świętego Patrona. A na lekcjach religii dzieci dostały pewną wiadomość:

„Drodzy uczniowie, dziś cofniemy się w czasie. Jesteśmy w Rzymie i razem z 111 kardynałami uczestniczymy w konklawe. Jest 16 październik 1978 (…) o godzinie 18:18 z komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej ukazał się biały dym zwiastujący dokonanie wyboru (…). Wieczorem kardynałowie zadowoleni, że wybór nastąpił chcieli wracać do swoich państw, ale stało się coś strasznego. Zgubił się klucz do drzwi, bez niego kardynałowie nie wyjdą (…)”

W czasie lekcji dzieci musiały zmierzyć się z różnymi zagadkami dotyczącymi św. Jana Pawła 2, aby zdobyć zapasowy klucz.