Europejski Dzień Języków – konkurs dla klas 1-4

                       Już w niedzielę, 26 września, obchodzimy Europejski Dzień Języków.

                                          Z tej okazji ogłaszamy konkurs dla uczniów klas 1-4.

Co trzeba zrobić?

Wykonaj plakat pokazujący, gdzie, oprócz książek, możesz natknąć się na język angielski lub niemiecki w twoim domu, szkole lub miejscowości. Rozejrzyj się uważnie, a znajdziesz angielskie i niemieckie napisy w kuchni, w łazience, w drodze do szkoły… Możesz je sfotografować, wyciąć (np. z opakowań), narysować i umieścić na plakacie. Koniecznie dowiedz się, co znaczą znalezione przez ciebie wyrazy i napisz ich polskie odpowiedniki na plakacie. Plakat może przedstawiać wyrazy angielskie / niemieckie lub łączyć obydwa języki obce.

Kiedy i komu oddać prace konkursowe?

Wykonany przez siebie plakat oddaj swojej nauczycielce języka angielskiego do 1 października (piątek).

Ogłoszenie wyników nastąpi do 8 października.

                                                                Na zwycięzców czekają nagrody!

Zespół Języków Obcych