Wycieczka klas 3 do Krakowa

W czwartek 9 września 2021r wszyscy uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wybrali się na zwiedzanie miasta królów, czyli Krakowa.
W słoneczny poranek swoje zwiedzanie Krakowa rozpoczęli od spotkania z ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim. Następnie wszyscy udali się na Wzgórze Wawelskie gdzie podziwiali piękny Wawel i zwiedzili Katedrę Wawelską. Z wieży Zygmuntowskiej zachwyciła wszystkich piękna panorama Krakowa.
Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie trzecioklasiści udali się ulica Grodzką i Kanoniczną w stronę Rynku, żeby wysłuchać hejnał z Wieży Kościoła Mariackiego oraz podziwiać pięknie odnowiony Ołtarz Wita Stwosza.
Na zakończenie swojej przygody w Krakowie uczestnicy wycieczki spacerem zwiedzili Rynek i Sukiennice oraz zjedli przepyszne lody w krakowskiej cukierni.
Nieco zmęczeni w drodze powrotnej zawitali jeszcze pod Okno Papieskie i udali się w drogę powrotną do domu.

Wycieczkę można uznać za udaną, Krakowa wszystkich zachwycił, a pogoda dopisała.

Czegóż chcieć więcej.