Akcja „Opatrunek na ratunek”

Na całym świecie toczy się walka nie tylko z pandemią, ale również z wieloma innymi, znacznie bardziej groźnymi chorobami. Pomimo trudnego czasu chcemy zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Opatrunek na ratunek”.
Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. To rzeczy, które w misyjnych szpitalach, przychodniach, punktach medycznych są na wagę złota:
  •  gazy jałowe i niejałowe
  •  kompresy jałowe
  •  kompresy niejałowe
  •  plastry na rolkach
  •  opaski dziane i elastyczne
  •  rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)
Akcja potrwa do 10 czerwca 2021. Podarowane opatrunki zostaną
przekazane do fundacji, a potem zostaną przewiezione do Afryki, tam misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje.
 
Społeczność naszej Szkoły zawsze angażowała się w pomoc dla innych, dlatego mamy nadzieję, że również i tym razem uda nam się wspomóc tę akcję. Materiały opatrunkowe będziemy zbierać do specjalnie oznaczonych kartonów w holu głównym naszej szkoły.
 
Dziękujemy za wsparcie
Agnieszka Serwatka, Iwona Jelonek