Odnawialne źródła energii.

Czym jest energia odnawialna? A jak to wyjaśnić dociekliwemu, pełnemu zapału, młodemu człowiekowi? Tego trudnego zadania podjął się Pan Sebastian Przybyło, który na co dzień prowadzi firmę specjalizującą się w projektowaniu i instalowaniu paneli fotowoltaicznych. W krótkiej prezentacji multimedialnej w bardzo przystępny sposób Pan Sebastian przedstawił jaką dziedziną nauki jest fotowoltaika i w jaki sposób dzięki światłu słonecznemu mamy prąd w naszych domach. Uczniowie klasy 2c mieli również okazję z bliska zobaczyć jak zbudowany jest panel słoneczny i jak promienie słońca aktywują wiatrak lub lampkę zaczynając ich pracę. Syn Pana Sebastiana, Mateusz, uczeń 2c przejął pałeczkę i godnie reprezentował tatę w tym trudnym temacie, tłumacząc na przykładzie modelu panelu fotowoltaicznego, swoim kolegom z klasy jak działają panele i jakie mają zastosowanie.

Wszyscy byli bardzo zainteresowani prezentacją zarówno Pana Sebastiana jak i Mateusza, z zaciekawieniem słuchali przekazywanych informacji i chętnie podjęli się i sprawdzenia na modelu panelu, czy wszystko to, co zostało przekazane w teorii, sprawdza się w praktyce.

Dziękujemy Państwu Anecie i Sebastianowi Przybyło za zaangażowanie i przygotowanie ciekawej prelekcji.

Wychowawca i uczniowie 2c