Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach 1-3

9 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole corocznie ten dzień poświęcony jest tematowi bezpieczeństwa dzieci w sieci. Klasy 1-3 od tygodnia na każdej lekcji edukacji informatycznej mówiły na ten temat. Dzieci poprzez zabawne kreskówki w serii „Sieciaki” i „Owce w sieci” pogłębiały swoją wiedze na temat podstawowych zasad korzystania z Internetu. Wykonywały ciekawe plakaty na ten temat. Podsumowaniem Tematu bezpieczeństwa w sieci był udział naszych uczniów w specjalnym webinarze na żywo zorganizowanym dla uczniów klas 1-3 przez   Centrum Sztuki w Oławie pt. „Bezpieczni w sieci”  Dzieci na żywo uczestniczyły w dyskusji na tematy:

  • Kiedy sieć może stać się dla nas zagrożeniem?
  •  Jak poruszać się bezpiecznie w sieci, unikając nieprzyjemności i nadużycia?
  • Co to jest NETYKIETA

Taka forma przekazu była dla uczniów nowością a zarazem miały one możliwość sprawdzić swoją wiedzę na ten ważny temat bezpieczeństwa w internecie.

Wychowawcy klas 1-3