JĘZYKOWE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

27 listopada uczniowie klasy 6a mieli możliwość uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu – bożonarodzeniowych warsztatach językowych pod hasłem „Das Adventratespiel”, czyli gry i zabawy z kalendarzem adwentowym. Dzięki współpracy z Deutsche Bildungsgesellschaft z Opola i Zespołem Szkół Prywatnych z Katowic, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego zorganizowało piątą już edycję warsztatów hospitacyjnych. Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie od samego początku, ale po raz pierwszy w wersji online! W sumie zgłosiło się 36 szkół, bezpośrednio na ZOOM zalogowały się 124 osoby, a poza ZOOM, na innych aplikacjach, kolejne 213 osób, w tym nasi uczniowie na platformie Teams. Łamigłówki, zgadywanki, quizy, dobra zabawa, a do tego żywy kontakt z językiem niemieckim i zapoznanie z bożonarodzeniowymi tradycjami – to wszystko zapamiętają uczestnicy warsztatów, którzy już nie mogą się doczekać udziału w kolejnej edycji projektu.

Magda Weres-Gręzicka.