Szlachetna paczka 2020.

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!
Jak co roku pragniemy pomóc osobom potrzebującym i dołączyć się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Wierzymy, że ten trudny czas pandemii nie zatrzyma nas przed czynieniem dobra. Chcąc dołożyć Naszą cegiełkę do tego dzieła, liczymy na Waszą pomoc i otwarte serca, które jeszcze nigdy nas nie zawiodły.
                                                                                                                                         Szkolne Koło Wolontariatu
 
Pani Anna 68 lat
Historia Pani Anny
Pani Anna ma 68 lat. Po śmierci męża samotnie wychowywała dwóch synów, borykając się z problemami finansowymi. Cztery lata temu po długiej chorobie zmarł starszy syn, było to dla niej ogromnym ciosem. Ta tragedia zbiegła się w czasie z eksmisją do budynku socjalnego, w którym panują straszne warunki mieszkaniowe. Pani Anna choruje przewlekle. Jednak nie jest bierna, korzysta z uprzejmości sąsiada i razem dojeżdżają do ośrodka dla seniorów, w którym spędzają czas Źródła utrzymania pani Anny stanowią kwotę 868 zł miesięcznie, po odliczeniu niezbędnych kosztów pozostaje jej 443 zł na życie.
Piękno Rodziny
Pani Anna, pomimo tragedii i trudności życiowych, jest osobą otwartą i pogodną. Nie izoluje się od ludzi, korzysta z pomocy sąsiada i ma stały kontakt z innymi seniorami. Jej stan zdrowia nie pozwala na dużą aktywność fizyczną, jednak pani Anna jest samodzielna.
 
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Bojler elektryczny: W bloku nie ma ciepłej wody z sieci, nie ma sieci gazowej, do gotowania i grzania wody do kąpieli pani Anna używa kuchenki elektrycznej. ZOSTAŁ ZAKUPIONY❤️
2. Artykuły spożywcze.: Żywność trwała: Herbata, Kawa, Cukier, Konserwy mięsne i rybne, Mleko w kartonie, Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące, Mydło / żel myjący, Szampon.
3. Odzież i obuwie.
Odzież: Kurtka (Zimowe), Rozmiar: L, Uwagi: Rozmiar 40, kolor szary. Wzrost 152 cm
Bluzka (Zimowe), Rozmiar: L, Uwagi: Rozmiar 40, granatowa lub inna. Wzrost 152 cm.
Spodnie (Przejściowe), Rozmiar: L, Uwagi: Rozmiar 40, szare. Wzrost 152 cm
Obuwie: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 35, Uwagi: Buty zapinane na rzepy lub suwak, szare, ciemne.
4. Wyposażenie mieszkania: Zasłony: 150×180 cm z kołami na karnisz., Kołdra, Pościel (poszwy, prześcieradło), Koc, Poduszka, Ręczniki. BARDZO PROSIMY O RZECZY NOWE.
5. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: WERSALKA. ZOSTAŁA ZAKUPIONA ❤️
6. Szczególne upominki: Krem Nivea. Dezodorant.
 
NAJWIĘKSZYM MARZENIEM I POTRZEBĄ PANI ANNY JEST ZAKUP BOJLERA I WERSALKI, DLATEGO RÓWNIEŻ W TYM ROKU PROSIMY O FINANSOWE WSPARCIE NASZEJ AKCJI.
UDAŁO SIĘ ZREALIZOWAĆ ❤️❤️❤️
 
DARY MOŻNA SKŁADAĆ W PRZEDSIONKU SZKOŁY DO PRZYGOTOWANEGO KARTONU LUB KONTAKTOWAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO, BĄDŹ PRZEZ DZIENNIK Z KOORDYNATORKAMI:
AGNIESZKĄ SERWATKĄ,
IWONĄ JELONEK
DANUTĄ GOSPODAREK.

NASZA AKCJA TRWA DO 10 GRUDNIA 2020r.