Koniec roku

Witajcie:)

Po nieco dłuższej przerwie spieszymy poinformować was, drodzy czytelnicy co tam słychać w szkolnej bibliotece. Ci którzy nas odwiedzają w ostatnich dniach widzą stosy podręczników i „zwykłych” książek które wracają do biblioteki. Teraz muszą jeszcze wrócić na półki, zatem biblioteka powoli będzie wracać do poprzedniego wyglądu 😉 .

W ostatnim miesiącu uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w konkursach czytelniczych.

  Dnia 4 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs baśniowy „Baśnie i legendy z całego świata” przeznaczony dla uczniów klas II i III. Trzyosobowe reprezentacje musiały zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie klasy uzyskały w klasyfikacji końcowej taką samą ilość punktów, w związku z tym wszystkie ex-equo zajęły PIERWSZE MIEJSCE. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a wszyscy uczestnicy nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Od października ub. roku odbywał się ogólnopolski konkurs czytelniczy wielka Liga Czytelników. Po zaciętych kilkuetapowych zmaganiach w finale tytuł Mistrza Polski zdobyła uczennica klasy 4a Nela Buchała. Warto nadmienić że nie był to jedyny konkurs w którym odniosła ona sukces w kończącym się roku szkolnym. Nela umiała znakomicie pogodzić przygotowania do konkursów z nauką, o czym świadczy fakt iż uzyskała na koniec roku najwyższą średnią ocen w całej szkole 6,0.

Serdecznie gratulujemy Neli, oraz uczniom klas II i III. Zachęcamy was do udziału w tych konkursach w przyszłym roku szkolnym. A na nadchodzące wakacje życzymy wam pięknej pogody oraz wiele radości ze spotkań i bezpiecznych zabaw z waszymi koleżankami i kolegami. Jeśli zaś chcielibyście trochę odpocząć i zrelaksować się to nie ma lepszego sposobu niż lektura jakiejś ciekawej książki.

Pozdrawiamy – wasi bibliotekarze 🙂