Klasy 4a i 4c na Politechnice Krakowskiej!

Uczniowie klas 4a i 4c biorący udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w Klasie mieli dziś okazję poczuć się jak studenci. W pawilonie konferencyjnym Politechniki Krakowskiej wysłuchali niezwykle ciekawego wykładu pt. „Jak dać skórze drugie życie?”. Prelegentka – prof. dr hab. Justyna Drukała – Kierownik Banku Komórek i Wytwórni Produktów Leczniczych Terapii Zaawansowanej w Zakładzie Biologii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiedziała słuchaczom o hodowli komórek skóry ludzkiej i ich zastosowaniu w leczeniu oparzeń i trudno gojących się ran. Sama ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie przeszczepów skóry. Mimo poważnej tematyki wykład poprowadzony był w sposób przystępny dla „młodego ucha”, a dobór zdjęć i filmów sprawił, że moglibyśmy słuchać tej naukowej mowy o wiele dłużej.🧑‍🔬