Bajka Pana Kleksa – wycieczka klas 5

W pierwszych dniach kwietnia uczniowie klas piątych udali się do niezwykłego miejsca, jakim jest Bajka Pana Kleksa – Wytwórnia Kultury, Nauki i Zabawy.🙂🎊
Na miejscu przywitał wycieczkowiczów pomocnik Pana Kleksa, który poprosił o pomoc w odnalezieniu skradzionych przez Beboka przedmiotów – guzika z czapki Bogdychanów, magicznego kałamarza z niekończącym się atramentem oraz szmaragdowej szkatułki Doktora Paj-Chi-Wo.
Uczniowie musieli odkryć tajemnice Krainy Szpaka Mateusza, pokonać tor przeszkód w podniebnym Psim Raju, przygotować się do rejsu statkiem Apolinary Baj z Królestwa Bajdocji oraz ukończyć szkołę pilotów ścigacza Voltan II w Krainie Fantazji.
Piątoklasiści wzięli także udział w warsztatach chemicznych.👩‍🔬⚗️🧫
Po wyczerpującej podróży, każdy mógł odpocząć i posilić się w kawiarence Meluzyna.☕🍰😋