Podsumowanie działań w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

7 lutego 2023r obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce od 2005 r. organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Nasza szkoła kolejny już raz została zgłoszona jako organizator lokalnej inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa w sieci dzieci i młodzieży szkolnej. Działania akcji rozłożone są na miesiące luty i marzec i podzielone zostały na klasy młodsze oraz klasy starsze.
W ramach prowadzonej inicjatywy uczniowie podczas zajęć edukacji informatycznej i informatyki zapoznani zostali z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu i netykiety. W przyjemny sposób na podstawie materiałów udostępnionych przez SaferInternet.pl uczniowie mogli skorzystać z kreskówek oraz bezpośrednio uczestniczyć w zajęciach online prowadzonych przez przedstawicieli Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Klasy młodsze uczestniczyły również w spektaklu online pt.” Plik i Folder na tropie Internetowych kłopotów”. Uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne, które pojawiły się na gazetkach klasowych. Nasze działania potrwają jeszcze tydzień. My jednak już dziś zapraszamy na krótką fotorelację.