Nagrody i wyróżnienia Wójta Gminy Gierałtowice

7 marca 2023r w naszej szkole miało miejsce podniosłe wydarzenie – rozdanie gminnych nagród i wyróżnień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym.

W dyscyplinach sportowych są to zawodnicy trenujący w gminnych klubach lub wywodzący się z tych klubów, którzy na terenie naszej gminy rozpoczynali swoje kariery sportowe. Uzyskiwane przez nich wysokie wyniki sportowe, zdobyte medale i tytuły powodują że stają się dumą naszej gminy i przynoszą chlubę trenerom naszych gminnych klubów. Przynoszą także powody do dumy dla rodziców i przyjaciół sportowców, dla całej społeczności lokalnej.


Wręczenia nagród i wyróżnień dokonał Żogała Leszek Wójt Gminy Gierałtowice oraz Paweł Szary – przewodniczący Rady Gminy Gierałtowice. Natomiast o oprawę artystyczną tego wydarzenia zadbali uczniowie naszej szkoły.

Oto lista wyróżnionych i nagrodzonych:

  • osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej:

Anna Laskowska i Błażej Czech,

  • nagrody III stopnia za wyniki sportowe:

Maja Macha, Olivera Andra, Dawid Hak, Tomasz Matula, Mateusz Wuzik, Aniela Liszka, Matylda Rajca, Tymoteusz Wiszniowski, Zuzanna Szolc, Małgorzata Wasilewska, Piotr Żogała,

  • nagrody II stopnia za wyniki sportowe:

Jan Kroszka, Mateusz Gaura, Dawid Nowok, Oliwier Nowok, Marta Lauterbach, Bartłomiej Macha, Magdalena Danielczy, Roksana Hajduk, Milena Mandziej, Izabela Rozkoszek, Adam Gacek, Hanna Gacek, Kamil Gatner, Anastazja Sobota, Paweł Sobota, Janusz Papkala, Krzysztof Pilny, Sebastian Popiel, Tadeusz Żogała,

  • nagroda I stopnia – Karolina Lis.

Szczególną formy nagrody dla naszych mieszkańców jest przyznanie przez Wójta Gminy Gierałtowice stypendium sportowego.

Stypendium służy rozwojowi sportowemu zawodnika, promocji gminy Gierałtowice na sportowych arenach świata, Europy i kraju i jest wyrazem uznania dla prezentowanego poziomu sportowego i osiągnięć sportowych.

W tym roku stypendium sportowe przyznano 11 zawodnikom:

Hajduk Roksana, Kot Wiktoria, Kroszka Jan, Lauterbach Marta, Lis Karolina, Macha Bartłomiej, Nocoń Magdalena, Nowok Dawid, Nowok Oliwier, Okoń Anna, Rozkoszek Izabela.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.