Dzień Seniora w Paniówkach

Wszystko przygotowane…dekoracje, artyści, muzyka, aromatyczna kawa, pyszne ciasta. Trwa ekscytujące wyczekiwanie, ponieważ po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paniówkach goszczą Babcie i Dziadków.
To najżyczliwsza na świecie publiczność, dla której przygotowano wiele niespodzianek. Po latach przerwy ponownie zorganizowano Dzień Seniora. Przewodnim motywem spotkania była podróż “W 80 minut dookoła świata”. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym doświadczyliśmy uroków paryskiego życia. Była cudowna muzyka, wyjątkowy pokaz francuskiej elegancji. W Ameryce porwała nas brazylijska samba, a w olimpijskim Pekinie zobaczyliśmy pokaz gimnastyki artystycznej. W Australii wystąpił dla nas znany uczniowski duet Kylie Minogue i Jason Donovan, natomiast Afryka zachwyciła wszystkich energetycznym tańcem uczennic klas 8. Podróż zakończyliśmy na Górnym Śląsku. Wybrzmiała śląska gwara i piosenki. Szczególnie zachwycił pokoleniowy duet uczniów klasy 7 oraz pana Bronisława Matuli, którzy brawurowo wykonali utwór” Gołębiorze” z repertuaru zespołu B.A.R. To było wyjątkowe spotkanie, które ma w szkolnym kalendarzu swój czas i miejsce. Zorganizowali je uczniowie klas 6-8 razem z wychowawcami i nauczycielami. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego wydarzenia, a Seniorom za przyjęcie naszego zaproszenia.❤️