„Śniadanie daje moc” w klasach 1-3

„Śniadanie daje moc”
„W zdrowym ciele zdrowy duch” – każdy doskonale zna to powiedzenie. 8 listopada przypada Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W całej szkole wszystkie klasy czynnie wzięły w nim udział a klasy 1-3 dodatkowo w dniach 8-10 listopada przygotowywały swoje zdrowe śniadania, włączając się w ogólnopolski program edukacyjny dla klas 1-3 „Śniadanie daje moc”
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Realizując założenia programu uczniowie, uczą się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych, następnie przygotowują zdrowe śniadanie w klasie, które wspólnie spożywają.
Niestety czas pandemii spowodował, że akcja została zawieszona i w tym roku od września ruszyła II edycja programu „Śniadanie daje moc”
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo solidnie podeszli do inicjatywy a efekty najlepiej widać na załączonych zdjęciach.