Podróż do przeszłości – wyjazd do teatru na musical dydaktyczny!

Podróż w czasie, która otworzy Ci oczy i inaczej spojrzysz na swoje życie. O, tak!

W taką właśnie podróż wybrali się 6 października uczniowie klas piątych, 6b i 4c.

Spektakl „Teatru Muzycznego Forte” zapewnił wiele emocji, o czym świadczyła żywa interakcja widzów z aktorami podczas piosenek, a już najżywiej podczas recytacji utworu „NIEWIADOMO CO CZYLI ROMANTYCZOŚĆ” autorstwa Juliusza Słowackiego i Edwarda Odyńca – „czy to pies, czy to bies” jeszcze długo będzie brzmieć echem w pamięci.

Muzyczna zabawa nie tylko wzbudziła powszechny aplauz, ale również niosła cenne przesłanie, że warto cenić przodków, a ich życiorysy mogą dostarczyć inspiracji do tworzenia własnej przyszłości odważnie i nietuzinkowo.

Juliusz Słowacki, Adam Mickiewicz, Maria Skłodowska-Curie oraz Mikołaj Kopernik – wybitni przodkowie znani z kart podręczników jako nudne biogramy okazali się całkiem współcześni i warci naśladowania… z przytupem.