Dzień głośnego czytania!

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania📖
Jest to inicjatywa, która powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Na patronkę tego święta wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele książek napisała z myślą o dzieciach. 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Z tej okazji uczniowie klasy 6c przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów z klas trzecich spotkanie, w czasie którego przedstawili pokrótce sylwetkę pisarki, zaprezentowali kilka wierszy dotyczących zalet czytania oraz przeprowadzili quiz, również tematycznie związany z książką. Dodatkowo, w jednej z sal lekcyjnych powstała gazetka informująca o Dniu Głośnego Czytania, także autorstwa uczniów 6c. Mamy nadzieję, że inicjatywa szóstoklasistów spodobała się młodszym uczniom i że wezmą jeszcze kiedyś aktywny udział w tego typu spotkaniu.😊📚