Niech się święci 3 Maja- akademia szkolna

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się święta 3 Maja.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas siódmych przybliżył historię pierwszej w Europie konstytucji, którą znamy jako Konstytucję 3 Maja.
Uczniowie oprócz tła historycznego przypomnieli „Rotę” Marii Konopnickiej oraz słowa pieśni „Witaj majowa jutrzenko.”
W zadumę wprowadziły nas wiersze o Ojczyźnie nawiązujące do tematyki patriotycznej. Odegrane role króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i posłów Sejmu Wielkiego wprowadziły nas w odległe czasy XVIII wieku, kiedy ważyły się losy Rzeczypospolitej.
Młodzi artyści przede wszystkim przybliżyli nam czym dla nas jest Ojczyzna, Naród i Wolność. Na pewno spotkanie zachęciło do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Przypomnieliśmy sobie, że naród, który nie zna swojej przeszłości ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym! Właśnie tymi słowami zakończyła się uroczysta akademia z udziałem naszych uczniów i nauczycieli. Pani dyrektor Małgorzata Wiśniewska podziękowała artystom za wysiłek włożony w przygotowanie programu artystycznego, życząc wszystkim radosnego przeżywania święta 3 Maja.
Całość pięknie przygotowała Pani Celina Widuch, której bardzo dziękujemy.