Konkurs i wizyta gościa

20 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy „Śladami Tomka w krainie kangurów”. Uczestnikami byli uczniowie klas IV – VIII którzy musieli się zmierzyć z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi książki Alfreda Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”. Zwycięzcą konkursu został Bartek Macha z klasy VIIb, a pozostałe miejsca na podium zajęły Hania Czyż z klasy VIIa, Małgosia Witkowska z klasy IVa i Wiktoria Sobstyl z klasy VIa. Natomiast wczoraj uczestnicy konkursu i przedstawiciele samorządów klasowych wzięli udział w wykładzie dr. Tomasza Rożka, poświęconym superbohaterom polskiej nauki. Nagrody dla uczestników, w postaci książek „Akademia Superbohaterów” zostały zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książkę tą możecie znaleźć także w wersji papierowej w naszej bibliotece (podobnie jak inne książki naszego gościa), a w wersji elektronicznej, w języku angielskim pod tym adresem https://akademiasuperbohaterow.pl/en/free-ebook/. Z bohaterami tej książki możecie zapoznać się na tej stronie https://akademiasuperbohaterow.pl/.