Nowości biblioteczne

Witajcie 🙂 Przed wami kolejna porcja nowości bibliotecznych

Jak myślicie…co stało by się, gdyby w dzieciństwie poznali się Alfred Hitchcock, słynny reżyser filmów grozy i Agatha Christie, autorka słynnych kryminałów która stworzyła takie postacie jak detektyw Herkules Poirot czy rozwiązująca zagadki kryminalne panna Marple? Jakie spotkałyby ich przygody? O przyjaźni i przygodach tej pary opowiada seria książek autorstwa Any Campoy.

W pierwszej części Alfred i Agatha oraz niezwykły pies o dwóch ogonach, Pysia Jones, badają zagadkę zaginięcia drogocennych figurek rodziny Elsterów. Natomiast w części drugiej Pysia Jones znika w tajemniczych okolicznościach. Czy to porwanie? A jeśli tak, kto za tym stoi? Odpowiedzi szukajcie w naszej bibliotece

Najpierw była Nela – mała reporterka. Teraz dołączył do niej ktoś, kto uwielbia pisać i podróżować. Na co dzień posługuje się również językiem angielskim (w końcu jest uczniem dwujęzycznej szkoły w swojej rodzinnej Łodzi). I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w tym roku kończy 14 lat (uwaga, gdy zaczynał pisać bloga http://planetkiwi.pl/ miał zaledwie osiem). To właśnie Simon – Szymon Radzimierski – bloger i podróżnik, fan trekkingów i egzotycznych zwierząt.

I na koniec coś dla miłośniczek historii i dobrej zabawy. Poznajcie przygody Elżbiety, młodszej siostry króla Francji Ludwika XVI. Jest rok 1774. Elżbieta, zbuntowana i żywiołowa księżniczka, czuje się w Wersalu bardzo samotna. Na szczęście zaprzyjaźnia się z Angeliką, córką swojej guwernantki. Pewnego dnia dziewczynki odnajdują zaszyfrowaną wiadomość ukrytą w cennej pozytywce i… z pomocą młodego pazia Teofila ruszają tropem Damy z różą, obrazu zaginionego ponad 30 lat wcześniej.

Stają także przed poważnym wyzwaniem: muszą udowodnić niewinność małego sługi, Kornela, niesłusznie oskarżonego o kradzież w zamku. Sytuacja jest poważna, gdyż chłopcu grozi więzienie lub jeszcze gorsza kara…

Ostatnia wskazówka, która mogłaby w końcu zaprowadzić ich do „Damy z różą” znajduje się w zamku Trianon, który otrzymła od Ludwika XVI w prezencie jego żona – Maria Antonina
Jednak wróg Teofila, Maurycy de Fontaine, ciągle próbuje pokrzyżować ich plany…

Poznajcie bohaterkę, która istniała naprawdę!