Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno Przedszkolny w Paniówkach otrzymał dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) 2.0 na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce w latach 2021–2025. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. Nasza biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o 613 egzemplarzy książek, w tym audiobooki. Wśród nowości znaleźć można mnóstwo ciekawej i wartościowej literatury przeznaczonej dla młodszych i tych starszych uczniów naszej szkoły. Ponadto w ramach dofinansowania doposażano bibliotekę o piękne, nowe regały. W ramach wsparcia zakupiono również nagrody oraz materiały papiernicze, które posłużą podczas prowadzonych przez szkołę działań promujących czytelnictwo, tj. spotkań autorskich, konkursów, akcjach. Zapraszamy do biblioteki szkolnej!!

Oznaczenie-Program_czytelnictwa