KONKURS CZYTELNICZY KLAS 1-3

Ostatnio klasy młodsze wzięły udział w szkolnym konkursie czytelniczym. Głównym celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

13 grudnia 2021 przypada 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, dlatego też tematyka konkursu była powiązana z tym wydarzeniem.

Klasy pierwsze po zapoznaniu się i omówieniu przez ich wychowawców lektury „Asiunia”, wykonały piękne prace plastyczne, ze względu na to, iż trudno było wyłonić zwycięzcę, prezentujemy wszystkie prace, bo wszyscy są finalistami konkursu.

Trudniejsze zadanie mieli uczniowie klas 2 i 3, zmagali się z literaturą wojenną i uczyli się wierszy o tematyce patriotycznej. Uczennica klasy drugiej Hanna Kozik pięknie wyrecytowała wiersz „Niedżwiedź Wojtek”, natomiast wśród uczniów klas trzecich jednogłośnie wygrał Jan Hirsz interpretacją wiersza „Polscy żołnierze”. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wyników i podjęcia się uczciwej rywalizacji w tak trudnym temacie, życzymy dalszych sukcesów.