Klasa 7b odwiedza Uniwersytet Rozwoju w Chorzowie

Jeżeli uważacie, że nauka i dobra zabawa to dwa przeciwległe bieguny, to jesteście w wielkim błędzie. Podczas wizyty na Uniwersytecie Rozwoju uczniowie klasy 7b udowodnili, że można z powodzeniem łączyć obie te rzeczy.  

Wykonując ,,Magiczne Eksperymenty” przekonali się, że chemia jest trochę magiczna, a magia troszkę chemiczna. Wyczarowali z wody sok i coca-colę oraz nadmuchali balon bez pomocy ust. Dowiedzieli się też jak odczytać magiczne, niewidzialne pismo.
Podczas ,,Lodowych Eksperymentów” przekonali się, że suchy lód to bardzo zimna i… sucha substancja, która okazuje się przydatna w życiu codziennym. Dowiedzieli się: jakie dokładnie ma ona właściwości, co to jest sublimacja, czy potrafi ugasić ogień, jaki ma smak i czy zmienia kolory. Na koniec warsztatu wznieśli toast lodowymi drinkami oraz odczytali przyszłość z magicznej, lodowej kuli.
Warsztaty ,,Pod Napięciem” pozwoliły im dowiedzieć się czym jest prąd, jak powstaje i jak go wykorzystać. Zbadali czym jest tęcza i jakie rodzaje światła widzimy. Wykonali wyjątkowe bączki oraz sprawdzili do czego można wykorzystać światło UV oraz co to znaczy „Zjeżyć włosy na głowie”.