Dzień Patrona 2021

Drodzy uczniowie!

Dzisiejszy dzień w kalendarzu szkoły to jeden z najważniejszych. Świętujemy Dzień Patrona, a wszyscy wiemy, że patronem naszej szkoły jest Jan Paweł II, Papież, Wielki Polak.

Chwile nadania imienia naszej  szkole to wydarzenie, które na zawsze pozostanie
w sercach wielu absolwentów i pracowników. Taka była wola całego środowiska szkolnego, rodziców i społeczności lokalnej.

Jan Paweł II jest  niekwestionowanym autorytetem i to nie tylko dla współczesnej młodzieży. Był przyjacielem, a równocześnie wychowawcą młodego pokolenia, w którym zawsze potrafił dostrzec ogromny potencjał dobra i możliwości twórczych.

Mieć takiego Patrona  to duże zobowiązanie. Przez lata staramy się być  szkołą otwartą i nowoczesną, integrującą całą społeczność  lokalną, szanującą tradycję, kulturę i historię naszego kraju. Dokładamy wszelkich starań do tego, aby  każdy z Was  wyrósł na człowieka  odpowiedzialnego, samodzielnego, tolerancyjnego, kulturalnego, kreatywnego, ale przede wszystkim otwartego na drugiego człowieka. Wyposażamy Was  w wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam prawidłowo funkcjonować w przyszłości.

A przyszłość – jak powiedział Jan Paweł II – zaczyna się dzisiaj, a nie jutro.

Przez ostatnie 2 lata  świętujmy Dzień Patrona  inaczej, ale staramy się,  aby choć na chwilę przeżyć ten dzień wspólnie. Zapraszam Was  na projekcję krótkiego filmu, który przygotowała specjalnie na ta okoliczność pani Beata Łakomska. Niech  przeniesie nas w ten niepowtarzalny klimat, który zawsze towarzyszy Dniu Patrona, i  którego,  miejmy nadzieję,  jeszcze w rzeczywistości  doświadczymy .

Z okazji Dnia Patrona życzę wszystkim  abyście byli dumni  z tego, że jesteście uczniami, pracownikami  szkoły, Wielkiego Polaka – Jana Pawła II.

Zapraszam na film.

                                                                                  

 

Dyrektor Małgorzata Wiśniewska