Dzień Świętego Marcina online.

W tym roku uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień św. Marcina trochę inaczej niż zwykle.
Pandemia pokrzyżowała im plany, ale to nie znaczy, że święto, które stało się już tradycją naszej szkoły, w ogóle się nie odbyło- wręcz przeciwnie, świętowaliśmy wspólnie w wersji online.
Klasa VI B wpadła na bardzo ciekawy pomysł nakręcenia filmiku, opowiadającego o tradycjach świętomarcińskich, ale także przypominającego wszystkim o zwyczajach związanych z obchodami tego dnia w latach ubiegłych.
Szóstoklasiści w swoim filmiku zapoznają widzów również z legendą o św. Marcinie, piosenkami marcińskimi czy historią rogali. W filmie można też zobaczyć rysunki i własnoręcznie wykonane lampiony uczniów pozostałych klas, którzy bardzo chętnie włączyli się w obchody Dnia św. Marcina. Bez piosenki „Laterne, Laterne” to święto po prostu nie byłoby takie samo, więc zapraszamy na film, w którym można posłuchać marcińskiego hymnu, w wykonaniu uczennicy klasy VI B. Z nadzieją czekamy już na przyszły rok, wierząc, że znów weźmiemy udział w prawdziwym pochodzie z lampionami.

 

 

Nauczyciele języka niemieckiego: Joanna Malcherek, Paulina Struzik, Magdalena Weres-Gręzicka