Beskidy – Klasa 6c

06.10.2020 uczniowie klasy 6c wraz z opiekunami wyruszyli na wyprawę w piękne Beskidy. Celem wycieczki było poznanie nowych szlaków turystycznych, podziwianie krajobrazów oraz integracja zespołu. W trakcie wędrówki obserwowaliśmy przyrodę- kolorowe liście drzew, dorodne muchomory, falujące kłosy traw oraz leśne strumyki. Zdobycie Klimczoka było sporym wysiłkiem dla wszystkich wędrowców, a odpoczynek w schronisku okazał się zasłużoną nagrodą. Kontynuując nasz marsz zachwycaliśmy się przepiękną panoramą Beskidu Śląskiego. Po dotarciu na Błatnią i zregenerowaniu sił zeszliśmy do Brennej, gdzie czekał na nas autokar.
W dobrych humorach, z odciskami na stopach i potwornie zmęczeni wróciliśmy do Paniówek. Wycieczka była wspaniałą lekcją samodzielności i sprawdzeniem swoich możliwości fizycznych na górskich szlakach.

M. Kozik