Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

WYSPIAŃSKI TROCHĘ INACZEJ…

            28 listopada 2017r. minęła 110 rocznica śmierci wielkiego artysty – Stanisława Wyspiańskiego. Uczciliśmy tę rocznicę w naszej szkole w nieco inny sposób. Bibliotekarze przygotowali okolicznościową gazetkę i wystawkę, a następnie odwiedzali starsze klasy SP i gimnazjum.

To nie była nudna prelekcja, ale raczej garść ciekawostek, które wzbudzały zainteresowanie uczniów. Ot, choćby to, że mały Staś Wyspiański namówił kiedyś kolegów, by w czwórkę rozkołysali dzwon Zygmunta. Chcieli, żeby dzwon bił tylko dla nich. Nikt wtedy nie przypuszczał, że za ćwierć wieku Zygmunt odezwie się podczas pogrzebu tego urwisa. Od tamtej chwili minęło 110 lat.

            J. Szołtysek

Podręczniki 2018-2019

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Rekrutacja 2019-2020

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła