Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

Zimowy wypad klasowy

 

17 lutego klasyIIb i IIc wybrały się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu była wizyta w Górkach Małych, a konkretnie w „Chlebowej chacie”. Tam zapoznaliśmy się z tradycją wypieku chleba, wyrobu masła czy sera, a także doceniliśmy ciężką pracę pszczół. Samodzielnie oddzielaliśmy mleko od śmietany, ubijaliśmy masło, przygotowywaliśmy twaróg, ale przede wszystkim - degustowaliśmy nasze własne wyroby. Wszyscy najedli się do syta pysznymi podpłomykami ze świeżym smalcem, miodem i ubitym wspólnymi siłami masłem. Zadowoleni wyruszyliśmy w dalszą drogę do Wisły, gdzie w Dolinie Białej Wisełki czekał na nas zimowy kulig, w trakcie którego, jak na życzenie, zaczął padać śnieg. Nieco zmarznięci, ale zachwyceni pejzażem, dotarliśmy do góralskiej chaty, gdzie czekało już na nas ognisko. Z zapałem zabraliśmy się do pieczenia kiełbasek i chlebka – no i znów biesiadowaliśmy. To była wyjątkowo kulinarna wycieczka. Z pełnymi brzuchami i uśmiechami na twarzy wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 

Magda Weres, Anna Kaniewska

Podręczniki 2018-2019

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Rekrutacja 2019-2020

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła