Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

4 października klasa VIB odwiedziła niezwykłe miejsce - Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. To tam trafiają zgłoszenia osób dzwoniących pod numer alarmowy 112. Dzięki zaproszeniu Urzędu Gminy w Gierałtowicach szóstoklasiści mieli okazję zobaczyć i podsłuchać pracę osób obierających zgłoszenia i podziwiać ich spokój, opanowanie i profesjonalizm. Uczniowie wysłuchali również prelekcji na temat działania numeru alarmowego 112 oraz przeszli krótki kurs udzielania pierwszej pomocy, włącznie z obsługą defibrylatora.

 
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali i obserwowali wszystkie wydarzenia. Najważniejsze jednak, że na własne oczy i uszy przekonali się, że nigdy nie wolno nadużywać numeru 112 - ani dla żartu, ani w błahych sprawach. 
 
Wiedza zdobyta w tak nietypowy sposób zostanie na pewno na długo.
 
A. Pilny
 
centrum1
 
centrum2
 
centrum3
 
centrum4

Podręczniki 2018-2019

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Rekrutacja 2019-2020

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła