Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

W dniu 27 września klasy III SP wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Wcześnie rano zebraliśmy się w autokarze i ruszyliśmy z dobrymi humorami. Gdy dojechaliśmy do dawnej stolicy Polski, czekali tam na nas przewodnicy. Wraz z nimi udaliśmy się na Wawel. Po drodze wysłuchaliśmy legendy o Smoku oraz mieliśmy okazję zobaczyć jak zieje ogniem, co było dla uczniów dużą atrakcją. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, o której przewodnicy w bardzo interesujący sposób zapoznali nas z jej historią. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobie pary prezydenckiej. Na wieży Zygmuntowskiej wszyscy mieli okazję zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta i podziwiać przepiękną panoramę miasta. Następnie, ruszyliśmy pod „okno papieskie” i rynek. Tam zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kolejnym punktem wycieczki były Sukiennice, gdzie każdy mógł kupić pamiątki oraz zakosztować słodkości krakowskich. Wszyscy uśmiechnięci, choć trochę zmęczeni, wróciliśmy szczęśliwie do domu.

K. Parczyk-Górska

 

Podręczniki 2018-2019

DWA - Dziecięca Wszechnica Architektury - REKRUTACJA

Rekrutacja 2019-2020

Rekrutacja - Praca

Integracja Paniówki

Dziennik elektroniczny

Profilaktyka uzależnień

Pomoc dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków

Platforma edukacyjna

Lepsza szkoła